İptal ve İade Şartları

 
 ismetperuklari.com dan satın almış olduğunuz ürün/ürünleri yedi (7) gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade için gerekli şartlar aşağıda sıralanmıştır:

- İade edeceğiniz ürün, orijinal faturası ve iade sebebini belirten bir dilekçe birlikte gönderilmelidir.
- Kullanılmış üzerinde boya renk açma ve kesim yapılmış kullanılamaz hale gelmiş ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.
- İade etmek istediğiniz ürünü ismetperuklari.com un anlaşmalı olduğu Kargo firmaları kanalıyla göndermeniz gerekmektedir. Yedi (7) gün içerisinde göndereceğiniz iade şartlarına uyan ve ayıplı mal kapsamına giren ürün için kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır. Aksi takdirde kargo ücreti müşteriye aittir.


 

Sipariş İptali Şartları:

Siparişinizin ödeme şekline bağlı olarak (kredi kartı veya havale) iptal talebiniz derhal işleme alınmaktadır.

1- Siparişini vermiş olduğunuz ürünler size teslim edilmek üzere kargolanmamış ve;

a) Siparişinize ait ödemeyi banka havalesi ile yaptı iseniz; 

 Sipariş iptal talebiniz derhal işleme alınır ve gün sonuna kadar hesabınıza iade edilir.İadenize ait banka dekontu tarafınıza mail ile bildirilir.


b) Siparişinize ait ödemeyi kredi kartı ile yaptı iseniz; 

 Sipariş talebiniz derhal işleme alınır ve gün sonunda sanal p.o.s gün sonu işlemi yapılırken iadeniz gerçekleştirilir. İadenize ait banka rapor içeriği referans numarası ile beraber tarafınıza mail ile bildirilir.Kredi kartı ödemelerine ait iadeler bankalar tarafından ertesi gün işleme alındığından bir sonraki gün kredi kartınıza bağlı hesaba yansımaktadır.

Not:
 İadeler gün sonunda yapıldığı halde kredi kartınızın ait olduğu banka tarafından hesabınıza aktarılma işlemi bir kaç gün sürebilmektedir.
Bu gibi durumlarda tarafınıza göndermiş olduğumuz iadenizin yapıldığını belgeleyen banka raporundaki referans ve işlem numaraları ile şubenizden işlemi hızlandırmalarını talep edebilirsiniz.

2- Siparişini vermiş olduğunuz ürünler size teslim edilmek üzere kargoya verilmiş ise kargo bize ulaşınca Kargo bedeli üyenin sipariş bedeli içerisinden tahsil edilir. Kalan bakiye üyenin ödeme şekline bağlı olarak üye banka hesabına veya kredi kartına gün sonunda iade edilir.

3- Siparişinizi verdiğiniz gün aynı gün içinde telefonla iptal edebilirsiniz,ürününüz kargolanmış ise 2 nolu seçenek uygulanır,kargolanmamış ise siparişiniz iptal edilir.